// This script is under License GPL // PLEASE EDIT THIS SCRIPT BEFORE USING download.php // Host of MySQL : $mysqlhost = "localhost"; // User of MySQL : $mysqluser = "patatesdbuser01"; // Password if MySQL : $mysqlpass = "BeetHoven-1872"; // DB of MySQL : $mysqldb = "testDB"; // Table of MySQL for information of download [download is default] : $mysqltable = "download"; // Table of MySQL for stats of download [statsdl is default] : $mysqltablestats = "statsdl"; // Would you block the users who don't come from your site for the download? // 0 = No // 1 = Yes $limitdown = 1; // [If you have set $limitdown = 1] Please enter the host of your site [without / at the end] : $hostbase = "www.patatesprint.com.tr"; //Host of download.php [Example http://www.totosite.com/download.php] : $hostscript = "http://www.patatesprint.com.tr/download/download.php"; // Owner's email of site : $mailowner = "[email protected]"; // Language of download.php [Example for french.lang.php : type just "french"] : $language = "english"; // User for the admin page [admin.php] : $useradmin = "ahmet"; // Password for the admin page : $passadmin = "seslikitap"; // Version [Don't modify] : $versionscript = "0.1.2"; // Comment or delete this line, or the script wouldn't run. // die("Please configure config.php"); //EOF ?> Sesli kitap
seslikitap.com
                                    'ses hızında'

GİDKUR (Görmezler İçin Dijital Kitap Üretimi)


Bugün:24 / 10 / 2017 Türkiye'de Saat:00:32:45  Veritabanina son giren 50 kitap listesi..

 Görmez Ziyaretciler için...  Gönüllü Ziyaretciler için...

 Yerel Temsilci olmak için...  Yerel Temsilciler Listesi

gormez gonullu yardimlasmasi Görmez Gönüllü Yardimlasmasi  Ziyaretçi Defteri

sesli kitap uyeligi Görmezler için Seslikitap Uyeligi

[Patates Baski]

Limitsiz boyutlarda, görenlerin hayranlığını kazanan, düşünüldüğü kadar pahalı

olmayan tanıtıcı posterler ve çözümler üreten bir ofis düşünün.
İşte Patates Baskı'dan Dijital Baskıya giden yola böyle girdik.
Dijital hizmetler üretirken elde ettiğimiz deneyimleri kullanarak ürettiğimiz birçok hizmete ilave bu gün iki çeşitde 'Sesli Kitap' üretiyoruz. Amacımız ticari olmayıp görme engelli dostlarımızın özgürce kitap okumasını kolaylaştırmaktır. Seslendirdiğimiz kitapları bir tutanak ile Beyazıt Devlet Kütüphanesine CD ortamında teslim ediyoruz ve dağıtımı ile ilgilenmiyoruz.

Öncelikle Telif Hakları zaman aşımına uğramış bulunan Rus Klasikleri ve Fransız Klasiklerini seslendiriyoruz, bu sırada görme engelli dostlarımızdan gelen ders kitabı seslendirmek taleplerine öncelik veriyoruz.

[Patates Baski]

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sn.Bekir Coşkun dan izin aldık, günlük yazılarını seslendirip internete koyuyoruz. 23.Aralık.2003 den bugüne kadar kişi internetten indirip dinledi veya okudu.
Milliyet Gazetesi yazarı Sn.Can Dündar dan bazı yazılarını kendi sesinden internette yayınlamak için izin aldık. 23.Aralık.2003 den bugüne kadar kişi internetten indirip dinledi.
Ayrıca Telif Hakları zaman aşımına uğramış olan eserleri metin olarak internete koyduk bu güne kadar kez internetten indirip mevcut ekran (Net Okur veya Jaws For Windows ) okuma programi ile bilgisayar okutup dinlendi.
2003 yılı Eylül ayından bu güne kadar 86236 sayfa NetOKUR programı (bilgisayar sesi) ile, 1493 sayfa insan sesi ile seslendirme yaptık.
Muhtelif kaynaklardan Patates Baski ya iletilen 36 adet kitabı 190 adet kasetden CD'ye aktardık.
Halen ilk günkü heyecanimiz ile çalışmaya devam ediyoruz.
Patates Baskı,
Ş. Sabit Cığızoğlu

 SESLİ KİTAP ÜRETİMİ hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
Breyl ve Sesli kitaplar listesi BREYL ve SESLİ KİTAPLAR LİSTESİ icin tiklayiniz,
(veri tabaninda şu an 4669 adet CD,Kaset,Breyl,Kitap bulunmaktadır.)
Bu veritabani görmeyenlerin kitap okuma sevgisine katkı sağlamak amacıyla Patates Baski tarafından hazırlanarak yayınlanmaktadır. Amac görmeyenlerin guncel ve siniflandirilmis 'sesli kütüphane' liste bilgilerine ulasmasi ve gören gönüllüleri yapılanlar hakkinda bilgilendirmektir. Patates Baskı bu hizmetin verilmesinde iyi niyet disinda hiçbir ticari amaç gütmemektedir. Hizmetin üretilmesi sirasinda olusacak kusurlardan ve kullanilmasindan dogabilecek zararlardan dolayi Patates Baski hiçbir sorumluluk tasimamaktadir. Bu hizmetleri kullananlar bu sartları pesinen kabul etmis sayilirlar.
 ALTI NOKTA KORLER VAKFI GÖRMEYENLERİN REHABİLİTASYONU
Altı Nokta Körler Rehabilitasyon Merkezi olarak yetişkin görmezlerin eğitiminde amaç:
* Sosyal servis ve rehberlik ile görmezlerin kişisel sorunlarına içgörü kazandırmak,
* Abaküs kullanarak basit matematik öğretmek,
* Bastonlu-bastonsuz dolaşabilme yeteneği kazandırmak,
* Kabartma yazı ve bilgisayar öğrenimlerini geliştirmek, ...daha fazla bilgi için 0212-3230720 nolu telefonu arayınız.
...tanitim filmi için tıklayınız.
 Av.Dr. Selim Altınok'un Görmeyenlerin Rehabilitasyonu ile ilgili görüşleri: 'YAŞAMANIN TADINA VARIN!' ...okumak için tıklayınız.
 
[Atatürk resmi]

ATATÜRK'ün BAŞYAVERİ Salih Bozok anlatiyor:
Başkumandan, düşmandan kurtardığı Izmir' de geçireceği ilk gecesinin tarif edilemez sevincini yaşıyordu... yazinin tamami için tiklayiniz...

[Seslendirme Kurallari] KİTAP SESLENDİRME KURALLARI'nı öğrenmek için tıklayınız.
 ODEON ODA KOROSU için tıklayınız.
[Kerim Selim Altınok imza günü afişi] MÜZİKLİ İMZA GÜNÜ
Görme engelli ikiz kardeşler Kerim ve Selim Altınok yaşam öykülerini içeren kitabları 'Karanlığın Rengi Beyaz'ı imzalıyorlar. Yazarlar okurlarını kendi verecekleri konserle ağırlayacaklar. Kitabın satışından sağlanacak gelirin bir bölümü 'Görme Özürlüler Derneği'ne bırakılacak. Kerim ve Selim Altınok sizleri 9 şubat cumartesi günü, saat 13.00'te, Bakırköy Carousel İş Merkezi'ne bekliyorlar.
 logo-yeni
 GÖRMEYENLER İÇİN SESLİ KİTAP MERKEZLERİ hakkında bilgi almak için tıklayınız.
 FAYDALI BAĞLANTILAR için tıklayınız.
 SAĞLIK bilgileri için tıklayınız.
[Duyurular] DUYURULAR, ODEON ODA KOROSUNUN BASARISI...
Breyl ve sesli kitap kayit islemleri BREYL ve SESLİ KİTAP KAYIT İŞLEMLERİ(yetki gerekiyor)
 Yeniliklerden haberdar olmak için tıklayınız.
 KÖR OLARAK BÜYÜMEK, Yazar: Jan Bailey, Çeviren: Gültekin Yazgan Ana babamın dokuz çocuğundan dördüncüsüyüm; onlar ben doğana kadar körlük hakkında pek az şey biliyorlarmış, körlerle pek az karşılaşmışlar... tamamini okumak için tıklayınız.
 
Bu sayfanin seslendirilmesi Koc Holding Grubu, çatisi altinda faaliyet gosteren GVZ Firması tarafından gelistirilmekte olan NETOkur programi ile yapilmistir, daha fazla bilgi ve satinalmak icin telefon (216) 556 1499 ve www.gvz.com.tr dir.
 
Şu an aktif olan ziyaretçi sayısı
Toplam ziyaretçi sayısı 147522
Toplam indirilen(download) dosya adedi
Veritabanında bulunan toplam kitap adedi 4669
Patates Baski tarafindan şimdiye kadar taranan sayfa adedi 87165
Patates Baski tarafindan şimdiye kadar seslendirilen sayfa adedi 86236

 
'Körler için Sesli Kitap' bir Rotary projesi olarak 2003 yılı Eylül ayında başladı, ve sadece Sabit ve Sema Cığızoğlu'nun gönüllü katkıları, Patates Baskı Ekibi'nin özverili çalışmaları sayesinde bu gün geldiği konuma ulaştı.

2005 yılı başında tüm sektörlerde olduğu gibi Patates Baskı firması da tasarruf tedbirleri aldı ve personel azalttı, bu nedenle halen başlangıcta verdiği iş gücünü verememekte ancak desteklemeye devam etmektedir.

'Körler için Sesli Kitap' projesi için bu aşamada artık dış desteğe ihtiyaç duyulmakta; bu destek öncelikle gözmezlerin yakınlarından ve sivil toplum kuruluşlarından beklenmektedir.

Sabit Cigizoglu
GIDKUR Proje Koordinatörü

[pirilti cocuklar resmi]  GÖRMEYEN ve AZ GÖREN ÇOCUKLARA DESTEK DERNEĞİ

PARILTI GÖRMEYEN ve AZ GÖREN ÇOCUKLARA DESTEK DERNEĞİ (pdf dokumani için tıklayınız)

BİZ KİMİZ?
Görmeyen ve az gören çocuklara destek amacıyla, çocukların aileleri tarafından kurulmuş bir derneğiz. Derneğimize üye olan çocukların bir çoğu tüp bebek ve erken doğum nedeniyle, bir kısmı da kanser tedavisi için geçirdikleri beyin ameliyatı neticesinde görmeyen ve az gören durumdadırlar. ...daha fazla bilgi için 0216-4493939 nolu telefonu arayınız.


Bu site Patates Baski tarafindan hiçbir ticari gaye olmaksizin, görmeyenler ve yakinlari için hazirlanip yayinlanmaktadir.
Telif Hakkı©2003 Patates Baski Tasarim ve Tanitim Hizmetleri, Tüm haklari saklidir.